Reform (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Label
fr: Libellé

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fr: Une adresse électronique valide. Le système enverra tous les courriels à cette adresse. L'adresse électronique ne sera pas rendue publique et ne sera utilisée que pour la réception d'un nouveau mot de passe ou pour la réception de certaines notifications désirées.

en: Minimum length
fr: Longueur minimale

en: Enter your @s username.
fr: Saisissez votre nom d'utilisateur pour @s.

en: Enter the password that accompanies your username.
fr: Saisissez le mot de passe correspondant à votre nom d'utilisateur.
