regbar (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: GD library
pt: Biblioteca GD

en: Unknown file type(%path) stat: %stat
pt: Tipo de arquivo desconhecido(%path) estat: %stat

en: %p is not writeable by the webserver.
pt: %p não pode ser lido pelo servidor web.

en: An unknown error occured.
pt: Ocorreu um erro desconhecido.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
pt: Um erro desconhecido ocorreu ao tentar verificar se %p é um diretório com permissão de escrita.

en: Font File
pt: Arquivo de fonte

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
pt: %p não é um diretório ou ele não é acessível pelo servidor web.
