regbar (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: GD library
nl: GD-bibliotheek

en: %p is not writeable by the webserver.
nl: %p is niet beschrijfbaar door de server.

en: An unknown error occured.
nl: Een onbekende fout is opgetreden.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
nl: Een onbekende fout is opgetreden tijdens het kijken of %p een map is en schrijfbaar is.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
nl: %p is geen map of is niet leesbaar door de webserver.
