Registration codes (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (57 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Remove
pl: Usuń

en: Enabled
pl: Włączone

en: Action
pl: Akcja

en: Tags
pl: Tagi

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: File
pl: Plik

en: Delete configuration
pl: Usuń konfigurację

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: Active
pl: Aktywne

en: Roles
pl: Role

en: Published
pl: Opublikowane

en: Group ID
pl: ID grupy

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: active
pl: aktywny

en: Code
pl: Kod

en: Role
pl: Rola

en: Handler
pl: Format

en: Expires
pl: Wygasa

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Code length
pl: Długość kodu

en: Dynamic
pl: Dynamicznie

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Max
pl: Maksimum

en: inactive
pl: nieaktywne

en: Skip
pl: Pomiń

en: Email addresses
pl: Adresy e-mail

en: Edit rule
pl: Edycja reguły

en: Create a new rule
pl: Stwórz nową regułę

en: The taxonomy term ID
pl: ID terminu taksonomi

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Uses
pl: Używa

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Letters
pl: Litery

en: All terms
pl: Wszystkie terminy

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Field label
pl: Etykieta

en: Numbers
pl: Numery

en: Rule name
pl: Nazwa reguły

en: Last used
pl: Ostatnio użyte
