Registration codes (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Action
pt: Ação

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: File
pt: Arquivo

en: Delete configuration
pt: Apagar configuração

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Manage
pt: Gerenciar

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Active
pt: Ativo

en: Roles
pt: Papéis

en: Published
pt: Publicado

en: Group ID
pt: ID do Grupo

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Term ID
pt: ID do termo

en: active
pt: ativo

en: Code
pt: Código

en: Role
pt: Papel

en: Handler
pt: Gerenciador

en: Expires
pt: Expira

en: Delete rule
pt: Apagar regra

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Code length
pt: Comprimento do código

en: Your settings have been saved.
pt: Suas configurações foram salvas.

en: Max
pt: Máx

en: inactive
pt: inativo

en: Skip
pt: Pular

en: Email addresses
pt: Endereço de email

en: Edit rule
pt: Editar regra

en: The taxonomy term ID
pt: O identificador do termo de taxonomia

en: Registration
pt: Registro

en: Role assignment
pt: Atribuição de papel

en: Uses
pt: Usos

en: Overwrite
pt: Sobrescrever

en: All terms
pt: Todos os termos

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pt: Exibe todos os termos de taxonomia, de um vocabulário específico, associados ao node.

en: Link this field to its term page
pt: Linkar este campo para a página do termo

en: Field description
pt: Descrição do campo

en: Field label
pt: Rótulo do campo

en: Number of codes to generate
pt: Número de códigos para gerar

en: Rule name
pt: Nome da regra

en: Last used
pt: Última utilização

en: Create code
pt: Criar código
