Registration codes (7.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Body
vi: Nội dung

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Operations
vi: Thao tác

en: List
vi: Danh sách

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Actions
vi: Thao tác

en: Remove
vi: Xoá

en: Enabled
vi: Bật

en: Action
vi: Thao tác

en: Tags
vi: Thẻ

en: Taxonomy
vi: Luật phân loại

en: File
vi: Tập tin

en: Tag
vi: Thẻ

en: Delete configuration
vi: Xóa bỏ cấu hình

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Manage
vi: Quản lý

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Create
vi: Tạo

en: Active
vi: Hoạt động

en: Roles
vi: Vai trò

en: Published
vi: Đã công bố

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: Term ID
vi: ID từ liệu

en: active
vi: hoạt động

en: Code
vi: Mã

en: Role
vi: Vai trò

en: Handler
vi: Bộ quản lý

en: Expires
vi: Hết hạn

en: Delete rule
vi: Xóa quy tắc

en: Replacement patterns
vi: Các mẫu thay thế

en: Dynamic
vi: Động

en: Group Name
vi: Tên nhóm

en: Your settings have been saved.
vi: Đã lưu lại các thiết lập của bạn.

en: inactive
vi: bất hoạt

en: Skip
vi: Bỏ qua

en: Edit rule
vi: Chỉnh sửa quy tắc

en: Registration
vi: Đăng ký

en: Uses
vi: Sử dụng

en: All terms
vi: Tất cả các từ liệu

en: Hexadecimal
vi: Số thập lục A [a]
