Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Delete configuration
el: Διαγραφή διευθέτησης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Manage
el: Διαχείριση

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Create
el: Δημιουργία

en: Active
el: Ενεργό

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: active
el: ενεργός

en: Code
el: Κωδικός

en: Role
el: Ρόλος

en: Expires
el: Λήγει

en: Add rule
el: Προσθήκη ρόλου

en: Delete rule
el: Διαγραφή ρόλου

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Edit rule
el: Τροποποίηση ρόλου

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
el: Εμφάνιση όλων των όρων ταξινόμησης που σχετίζονται με έναν κόμβο από καθορισμένα λεξιλόγια.
