Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Remove
fi: Poista

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: File
fi: Tiedosto

en: Tag
fi: Tagi

en: Delete configuration
fi: Poista asennus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Active
fi: Voimassa

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Term
fi: Termi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: active
fi: aktiivinen

en: Code
fi: Koodi

en: Role
fi: Rooli

en: Handler
fi: Käsittelijä

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Add rule
fi: Lisää sääntö

en: Delete rule
fi: Poista sääntö

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Code length
fi: Koodin pituus

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: inactive
fi: ei-aktiivinen

en: Skip
fi: Ohita

en: Email addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Edit rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Create a new rule
fi: Luo uusi sääntö

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Uses
fi: Käyttää

en: Overwrite
fi: Ylikirjoita

en: All terms
fi: Kaikki termit

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
fi: Näytä kaikki valituista sanastoista solmuun liitetyt luokittelutermit.

en: Link this field to its term page
fi: Linkitä kenttä terminsä sivulle

en: Field label
fi: Kentän nimi

en: Rule name
fi: Säännön nimi
