Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to is translation catalogue (35 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: File
is: Skrá

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Manage
is: Stjórnun

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Create
is: Stofna

en: Active
is: Virkt

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Term
is: Hugtak

en: active
is: virkur

en: Code
is: Kóði

en: Role
is: Hlutverk

en: Expires
is: Fyrnist

en: Add rule
is: Bæta við reglu

en: Delete rule
is: Eyða reglu

en: Code length
is: Lengd kóða

en: Your settings have been saved.
is: Stillingar þínar hafa verið vistaðar.

en: Edit rule
is: Breyta reglu
