Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: Tags
ja: タグ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: File
ja: ファイル

en: Tag
ja: タグ

en: Delete configuration
ja: 設定を削除

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Manage
ja: 管理

en: User
ja: ユーザー

en: Organic Groups
ja: グループ【Organic groups】

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Group ID
ja: グループID

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Term
ja: ターム

en: Term ID
ja: タームID

en: active
ja: アクティブ

en: Code
ja: コード

en: Role
ja: 役割

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Add rule
ja: ルールの追加

en: Delete rule
ja: ルールの削除

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Code length
ja: コードの長さ

en: Group Name
ja: グループ名

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Max
ja: 最大

en: inactive
ja: 非アクティブ

en: Skip
ja: スキップ

en: Email addresses
ja: メールアドレス

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Edit rule
ja: ルールの編集

en: Create a new rule
ja: 新しいルールの作成

en: The taxonomy term ID
ja: タクソノミータームID

en: Registration
ja: 登録

en: Role assignment
ja: 役割の割り当て

en: Expire date
ja: 有効期限

en: Uses
ja: 機能

en: Overwrite
ja: 上書き

en: All terms
ja: すべてのターム

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ja: ノードに関連付けられているタームのうち、指定のボキャブラリーのものをすべて表示します。

en: Link this field to its term page
ja: このフィールドをタームページへリンク

en: Field description
ja: フィールドの説明

en: Number of codes to generate
ja: 生成するクーポンコードの数

en: Rule name
ja: ルール名

en: Import and export
ja: インポートとエクスポート
