Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to km translation catalogue (33 entries)

en: Body
km: តួ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: Remove
km: យកចេញ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Action
km: អំពើ

en: Tags
km: ស្លាក

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: File
km: ឯកសារ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Import
km: នាំចូល

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Create
km: បង្កើត

en: Active
km: សកម្ម

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: active
km: សកម្ម

en: Code
km: កូដ

en: Role
km: តួនាទី

en: Add rule
km: បន្ថែម​ច្បាប់

en: Delete rule
km: លុប​ច្បាប់

en: Your settings have been saved.
km: ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Edit rule
km: កែសម្រួល​ច្បាប់

en: Uses
km: ប្រើ
