Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Remove
ru: Удалить

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Tags
ru: Теги

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: File
ru: Файл

en: Tag
ru: Тег

en: Delete configuration
ru: Удалить конфигурацию

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Manage
ru: Управление

en: User
ru: Пользователь

en: Organic Groups
ru: Тематические группы

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: Active
ru: Активно

en: Registration code
ru: Код для регистрации

en: Registration Code
ru: Код для регистрации

en: Please enter your registration code.
ru: Пожалуйста введите код для регистрации

en: administer registration codes
ru: Управлять кодом для регистрации

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Group ID
ru: Номер группы

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Term
ru: Термин

en: Term ID
ru: ID термина

en: active
ru: активно

en: Code
ru: Код

en: Role
ru: Роль

en: Handler
ru: Обработчик

en: Expires
ru: Истекает

en: Add rule
ru: Добавить правило

en: Delete rule
ru: Удалить правило

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Code length
ru: Длина кода

en: Dynamic
ru: Динамический

en: Your settings have been saved.
ru: Ваши настройки были сохранены.

en: Max
ru: Макс

en: inactive
ru: неактивно

en: Skip
ru: Пропустить

en: Email addresses
ru: Адреса электронной почты

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Edit rule
ru: Редактирование правила

en: Create a new rule
ru: Создать новое правило

en: The taxonomy term ID
ru: ID термина таксономии

en: Registration
ru: Регистрация

en: Role assignment
ru: Задание роли

en: Uses
ru: Использование

en: Overwrite
ru: Перезаписать

en: Letters
ru: Символы

en: All terms
ru: Все термины

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ru: Отобразить все термины таксономии, связанные с материалов из указанных словарей.

en: Link this field to its term page
ru: Сделать это поле ссылкой на страницу его термина

en: Field description
ru: Описание поля

en: Field label
ru: Метка поля

en: Numbers
ru: Число

en: Rule name
ru: Название правила
