Registration codes (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Remove
sv: Ta bort

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: File
sv: Fil

en: Tag
sv: Etikett

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Manage
sv: Hantera

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Create
sv: Skapa

en: Active
sv: Aktiv

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Group ID
sv: Grupp-ID

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Term ID
sv: Termens ID

en: active
sv: aktiv

en: Code
sv: Kod

en: Role
sv: Roll

en: Handler
sv: Hanterare

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Add rule
sv: Lägg till regel

en: Delete rule
sv: Radera rollen

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Code length
sv: Antal tecken

en: Your settings have been saved.
sv: Dina inställningar har sparats.

en: inactive
sv: inaktiv

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Email addresses
sv: E-postadresser

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Edit rule
sv: Redigera regel

en: Create a new rule
sv: Skapa en ny regel

en: The taxonomy term ID
sv: Taxonomitermens ID

en: Registration
sv: Registrering

en: Role assignment
sv: Rolltilldelning

en: Uses
sv: Använder

en: Letters
sv: Bokstäver

en: All terms
sv: Alla termer

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
sv: Visa alla taxonomitermer som associerats med en nod från valda vokabulärer.

en: Link this field to its term page
sv: Länka detta fält till dess sida för termen

en: Field description
sv: Fältbeskrivning

en: Field label
sv: Fältetikett

en: Numbers
sv: Nummer

en: Rule name
sv: Namn på regel

en: Create code
sv: Skapa kod
