Registration codes (7.x-1.0) - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: Body
eu: Gorputza

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Groups
eu: Multzoak

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Action
eu: Ekintza

en: Tags
eu: Etiketak

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Manage
eu: Kudeatu

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Created
eu: Sortua

en: Create
eu: Sortu

en: Active
eu: Aktiboa

en: Roles
eu: Zereginak

en: Published
eu: Argitaratua

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: active
eu: aktiboa

en: Code
eu: Kodea

en: Role
eu: Rol

en: Add rule
eu: Gehitu araua

en: Delete rule
eu: Araua ezabatu

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Your settings have been saved.
eu: Zure ezarpenak gordetu dira.

en: inactive
eu: ez-aktiboa

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Edit rule
eu: Araua editatu

en: Save rule
eu: Gorde erregela

en: The taxonomy term ID
eu: Taxonomia terminoaren IDa

en: Uses
eu: Erabilerak

en: All terms
eu: Termino guztiak

en: Field label
eu: Eremu etiketa

en: Last user
eu: Azken erabiltzailea
