Registration codes (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (43 entries)

en: Body
hr: Sadržaj

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Groups
hr: Grupe

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: File
hr: Datoteka

en: Tag
hr: Oznaka

en: Delete configuration
hr: Izbriši konfiguraciju

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Manage
hr: Upravljaj

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Active
hr: Aktivno

en: Roles
hr: Uloge

en: Published
hr: Objavljeno

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Term ID
hr: ID pojma

en: active
hr: aktivan

en: Code
hr: Kôd

en: Role
hr: Uloga

en: Expires
hr: Ističe

en: Add rule
hr: Dodaj pravilo

en: Delete rule
hr: Izbriši pravilo

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Code length
hr: Dužina kôda

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše su postavke spremljene

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Edit rule
hr: Uredi pravilo

en: Save rule
hr: Spremi pravilo

en: The taxonomy term ID
hr: Taxonomy term ID

en: Uses
hr: Uporaba

en: All terms
hr: Svi termini

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hr: Prikaži sve pojmove taksonomije povezane s unosom iz određenih rječnika.
