Registration codes (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Groups
mr: समुह

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: File
mr: फाईल

en: Delete configuration
mr: संरचना मिटावा

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित
