Registration codes (7.x-1.1) - en to am translation catalogue (25 entries)

en: Body
am: አካል

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Groups
am: ቡድኖች

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: active
am: ገባሪ

en: Code
am: ኮድ

en: Add rule
am: መመሪያ ጨምር

en: Delete rule
am: ህጉን አጥፋ

en: Edit rule
am: ህግ አርትእ
