Registration codes (7.x-1.1) - en to et translation catalogue (42 entries)

en: Body
et: Sisu

en: Save configuration
et: Salvesta seadistus

en: Submit
et: Sisesta

en: Operations
et: Toimingud

en: Groups
et: Grupid

en: List
et: Nimekiri

en: Subject
et: Teema

en: Actions
et: Toimingud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Action
et: Tegevus

en: Tags
et: Sildid

en: Taxonomy
et: Klassifikatsioon

en: File
et: Manus

en: Tag
et: Sildid

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Import
et: Impordi

en: Manage
et: Halda

en: User
et: Kasutaja

en: Created
et: Loodud

en: Create
et: Loo

en: Active
et: Aktiivne

en: Roles
et: Rollid

en: Published
et: Avaldatud

en: Vocabulary
et: Sõnastik

en: Term ID
et: Termini ID

en: active
et: aktiivne

en: Code
et: Kood

en: Role
et: Roll

en: Add rule
et: Lisa reegel

en: Delete rule
et: Kustuta reegel

en: Replacement patterns
et: Asendusmustrid

en: Your settings have been saved.
et: Sätted on salvestatud.

en: Max
et: Maksimaalne

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Edit rule
et: Muuda reeglit

en: Save rule
et: Salvesta reegel

en: The taxonomy term ID
et: Klassifikatsioonitermini ID

en: Uses
et: Kasutab

en: All terms
et: Kõik terminid

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
et: Kuva kõik taskonoomia terminid mis on seostatud sisuelemendiga valitud sõnastikest.

en: Link this field to its term page
et: Seosta see väli tema termi lehega
