Registration codes (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: File
fa: فایل

en: Tag
fa: برچسب

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Manage
fa: مدیریت

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: active
fa: فعال

en: Code
fa: کد

en: Role
fa: نقش

en: Add rule
fa: افزودن قانون

en: Delete rule
fa: حذف قانون

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Code length
fa: طول کد

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Email addresses
fa: آدرس‌های پست الکترونیکی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Edit rule
fa: ویرایش قانون

en: Registration
fa: عضویت

en: Role assignment
fa: تخصیص نقش

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
fa: نمایش همه واژه‌های طبقه‌بندی مرتبط با یک محتوا از واژگان‌های تعیین شده.

en: Field label
fa: برچسب فیلد
