Registration codes (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Groups
tr: Gruplar

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: File
tr: Dosya

en: Tag
tr: Etiket

en: Delete configuration
tr: Yapılandırmayı sil

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Manage
tr: Yönetim

en: User
tr: Kullanıcı

en: Organic Groups
tr: Organik Gruplar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Active
tr: Etkin

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term ID
tr: Terim ID

en: active
tr: etkin

en: Code
tr: Kod

en: Role
tr: Rol

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Add rule
tr: Kural ekle

en: Delete rule
tr: Kural sil

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Code length
tr: Kod uzunluğu

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Max
tr: Maks

en: Skip
tr: Atla

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Edit rule
tr: Kural düzenle

en: Save rule
tr: Kuralı kaydet

en: Registration
tr: Kayıt

en: Role assignment
tr: Rol atama

en: Uses
tr: Kullanım

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

en: All terms
tr: Tüm terimler

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
tr: Belirtilen sözlüklerdeki bir düğümle ilişkilendirilmiş tüm sınıflandorma terimlerini görüntüleyin.

en: Link this field to its term page
tr: Bu alanı ilgili terim sayfasına bağla

en: Field description
tr: Alan açıklaması

en: View and manage created registration codes.
tr: Kayıt kodlarını gör ve yönet.

en: Configure the registration code module.
tr: Kayıt kodu eklentisini yapılandırın.
