Registration codes (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Groups
fr: Groupes

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: File
fr: Fichier

en: Tag
fr: Étiquette

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Manage
fr: Gérer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: Active
fr: Actif

en: Registration code
fr: Code d'inscription

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term ID
fr: Identifiant (ID) du terme

en: active
fr: actif(s)

en: Role
fr: Rôle

en: Expires
fr: Expire

en: Registration URL
fr: URL d'enregistrement

en: Add rule
fr: Ajouter une règle

en: Delete rule
fr: Supprimer la règle

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: Max
fr: Maximum

en: Date created
fr: Date de création

en: inactive
fr: inactif

en: Skip
fr: Passer

en: Email addresses
fr: Adresses de courriel

en: Machine name
fr: Nom système

en: Edit rule
fr: Modifier une règle

en: Save rule
fr: Enregistrer la règle

en: The taxonomy term ID
fr: L'identifiant du terme de classification.

en: Registration
fr: Inscription

en: Role assignment
fr: Attribution de rôle

en: Expire date
fr: Date d'expiration

en: Uses
fr: Utilisations

en: Field delimiter
fr: Délimiteur de champs

en: Overwrite
fr: Écraser

en: All terms
fr: Tous les termes

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
fr: Afficher tous les termes de taxonomie associés à un nœud depuis les vocabulaires spécifiés.

en: Link this field to its term page
fr: Lier ce champ vers la page de terme correspondante

en: Field description
fr: Description du champ

en: Field set title
fr: Définir le titre du champ

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: Number of codes to generate
fr: Nombre de codes à générer.

en: Numbers
fr: Nombres

en: Rule name
fr: Nom de la règle

en: Last used
fr: Dernier accès

en: Delete all registration codes
fr: Supprimer tous les codes d'accès

en: Delete all expired codes
fr: Supprimer tous les codes périmés

en: Delete all inactive codes
fr: Supprimer tous les codes inactifs

en: All registration codes were deleted.
fr: Tout les codes d'accès ont été supprimés.

en: All expired registration codes were deleted.
fr: Tous les codes d'accès périmés ont été supprimés

en: All inactive registration codes were deleted.
fr: Tout les codes d'accès inactifs ont été supprimés.
