Registration codes (7.x-1.2) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Groups
he: קבוצות

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: File
he: קובץ

en: Tag
he: תגית

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Manage
he: ניהול

en: User
he: משתמש

en: Organic Groups
he: קבוצות אורגניות

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Active
he: פעיל

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: active
he: פעיל

en: Code
he: קוד

en: Role
he: תפקיד

en: Add rule
he: הוספת כלל

en: Delete rule
he: מחיקת כלל

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Your settings have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Max
he: מקסימום

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: inactive
he: לא פעיל

en: Email addresses
he: כתובות דוא"ל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Edit rule
he: עדכון כלל

en: Save rule
he: שמירת כלל

en: The taxonomy term ID
he: מזהה מושג הטקסונומיה

en: Uses
he: שימושים

en: All terms
he: כל המונחים

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
he: הצגת כל מושגי הטקסונומיה הקשורים לפריט תוכן, מתוך המילונים שצויינו.

en: Link this field to its term page
he: קשר שדה זה לדף המושג שלו

en: Maximum uses
he: מספר פעמים מקסימלי שניתן להשתמש

en: Number of codes to generate
he: מספר הקודים לייצור
