Registration codes (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Groups
uk: Групи

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Tags
uk: Теґи

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: File
uk: Файл

en: Tag
uk: Теґ

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Manage
uk: Керування

en: User
uk: Користувач

en: Organic Groups
uk: Тематичні групи

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: Active
uk: Активно

en: Registration code
uk: Код для реєстрації

en: Registration Code
uk: Код для реєстрації

en: Please enter your registration code.
uk: Будь ласка введіть код для реєстрації

en: administer registration codes
uk: Управляти кодом для реєстрації

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term ID
uk: ID терміна

en: active
uk: активне

en: Code
uk: Код

en: Role
uk: Роль

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Add rule
uk: Додати правило

en: Delete rule
uk: Видалити правило

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Your settings have been saved.
uk: Налаштування були успішно збережені.

en: Max
uk: Мах

en: Date created
uk: Дата створення

en: inactive
uk: неактивне

en: Skip
uk: Пропустити

en: Email addresses
uk: Адреси ел. пошти

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Edit rule
uk: Редагувати правило

en: Save rule
uk: Зберегти правило

en: The taxonomy term ID
uk: ID терміна Таксономії

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Role assignment
uk: Завдання ролі

en: Uses
uk: Використання

en: Overwrite
uk: Перезаписати

en: Letters
uk: Літери

en: All terms
uk: Всі терміни

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
uk: Показ всіх термінів таксономії, що пов'язані з матеріалом, із зазначених словників.

en: Link this field to its term page
uk: Зробити це поле посиланням на його сторінку терміна

en: Field description
uk: Опис поля

en: Numbers
uk: Числа

en: Hexadecimal
uk: Шістнадцяткове

en: Rule name
uk: Назва правила

en: Last used
uk: Останній раз використовували

en: Rule deleted
uk: Правило вилучено
