Registration codes (7.x-1.3) - en to gl translation catalogue (44 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Groups
gl: Grupos

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: Remove
gl: Quitar

en: Enabled
gl: Activado

en: Action
gl: Acción

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Edit
gl: Editar

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Manage
gl: Xestionar

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Create
gl: Crear

en: Active
gl: Activo

en: Published
gl: Publicado

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Term ID
gl: ID do termo

en: active
gl: activo

en: Code
gl: Código

en: Role
gl: Rol

en: Add rule
gl: Engadir regra

en: Delete rule
gl: Eliminar regra

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Your settings have been saved.
gl: Os axustes foron gardados.

en: Date created
gl: Data de creación

en: Email addresses
gl: Enderezos de correo

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Edit rule
gl: Editar regra

en: Save rule
gl: Gardar regra

en: The taxonomy term ID
gl: O ID do termo da categoría

en: Uses
gl: Usos

en: All terms
gl: Todos os termos

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Field label
gl: Etiqueta do campo
