Registration codes (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Groups
hu: Csoportok

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Manage
hu: Kezelés

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Organic Groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: Active
hu: Aktív

en: Registration code
hu: Regisztrációs kód

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: active
hu: aktív

en: Code
hu: Kód

en: Role
hu: Szerepkör

en: Expires
hu: Lejár

en: Add rule
hu: Szabály hozzáadása

en: Delete rule
hu: Szabály törlése

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: inactive
hu: tiltott

en: Skip
hu: Kihagy

en: Email addresses
hu: Email címek

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Edit rule
hu: Szabály szerkesztése

en: Save rule
hu: Szabály mentése

en: The taxonomy term ID
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Role assignment
hu: Szerepkörhöz rendelés

en: Uses
hu: Használat

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Letters
hu: Betűk

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómiakifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Field description
hu: Mező leírása

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Maximum uses
hu: Felhasználások száma

en: Number of codes to generate
hu: Létrehozandó kódok száma

en: Numbers
hu: Számok

en: Rule name
hu: Szabály neve

en: Last used
hu: Utoljára használt
