Registration codes (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (35 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Skip
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸಿ

en: Save rule
kn: ಖಾಯಿದೆ ಉಳಿಸಿ

en: Overwrite
kn: ತಿದ್ದಿಬರೆ

en: Numbers
kn: ಸಂಖ್ಯೆಗಳು

en: Rule name
kn: ನಿಯಮವನ್ನು ಹೆಸರಿಸು
