Registration codes (7.x-1.3) - en to ku translation catalogue (36 entries)

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Groups
ku: گروپەکان

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: File
ku: پەڕگە

en: Tag
ku: تاگ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Active
ku: چالاکە

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: active
ku: چالاکە

en: Code
ku: کۆد

en: Role
ku: ڕۆل

en: Add rule
ku: یاسا زیاد بکە

en: Delete rule
ku: یاسا بسڕەوە

en: Date created
ku: بەرواری درووستکردن

en: Edit rule
ku: یاسا دەسکاری بکە

en: Save rule
ku: یاسا هەڵگرە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت
