Registration codes (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (60 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Groups
nl: Groepen

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: Tags
nl: Labels

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: File
nl: Bestand

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Manage
nl: Beheren

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Active
nl: Actief

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Term ID
nl: Term-ID

en: active
nl: actief

en: Role
nl: Rol

en: Expires
nl: Vervalt

en: Add rule
nl: Regel toevoegen

en: Delete rule
nl: Regel verwijderen

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Your settings have been saved.
nl: Uw instellingen zijn opgeslagen.

en: Max
nl: Maximaal

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: inactive
nl: inactief

en: Skip
nl: Overslaan

en: Email addresses
nl: E-mailadressen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Edit rule
nl: Regel bewerken

en: Save rule
nl: Regel opslaan

en: Registration
nl: Inschrijving

en: Role assignment
nl: Rol-toewijzing

en: Expire date
nl: Vervaldatum

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: All terms
nl: Alle termen

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
nl: Alle taxonomietermen van de geselecteerde woordenlijsten weergeven die in een node zijn gebruikt.

en: Link this field to its term page
nl: Dit veld koppelen aan bijbehorende termenpagina

en: Field description
nl: Veldbeschrijving

en: Field label
nl: Veldlabel

en: Maximum uses
nl: Maximaal aantal gebruiken

en: Number of codes to generate
nl: Aantal codes dat gegenereerd moet worden

en: Numbers
nl: Nummers

en: Rule name
nl: Regel naam

en: Last used
nl: Laatst gebruikt

en: Delete all inactive codes
nl: Alle inactieve codes verwijderen

en: Create code
nl: Code aanmaken
