Registration codes (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Groups
ar: مجموعات

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: File
ar: ملف

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Manage
ar: تسيير

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term ID
ar: معرف الوسم

en: active
ar: نشط

en: Code
ar: الكود

en: Role
ar: الدور

en: Add rule
ar: أضف قاعدة

en: Delete rule
ar: احذف القاعدة

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Your settings have been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Edit rule
ar: تحرير القاعدة

en: Save rule
ar: حفظ القاعدة

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Overwrite
ar: كتابة فوق

en: Field description
ar: وصف الحقل

en: Rule name
ar: اسم القاعدة
