Registration codes (7.x-1.5) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: active
bn: সক্রিয়

en: Code
bn: কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
