Registration codes (7.x-1.5) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Groups
th: กลุ่ม

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Remove
th: เอาออก

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Manage
th: จัดการ

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: active
th: ใช้งาน

en: Code
th: รหัส

en: Add rule
th: เพิ่มกฎ

en: Delete rule
th: ลบกฎ

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Edit rule
th: แก้ไขกฎ

en: Save rule
th: บันทึกกฎ

en: Uses
th: ใช้

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
th: แสดงการจัดระเบียบข้อมูลทั้งหมดที่เกี่ยวข้องกับโหนด จากคำศัพท์ที่ระบุไว้
