Registration codes (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Groups
da: Grupper

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Remove
da: Fjern

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Manage
da: Administration

en: User
da: Bruger

en: Organic Groups
da: Organiske grupper

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Active
da: Aktiv

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: active
da: aktiv

en: Code
da: Kode

en: Role
da: Rolle

en: Expires
da: Udløber

en: Add rule
da: Tilføj regel

en: Delete rule
da: Slet regel

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Max
da: Maks

en: Date created
da: Dato oprettet

en: inactive
da: inaktiv

en: Email addresses
da: E-mail-adresser

en: Machine name
da: Internt navn

en: Edit rule
da: Redigér regel

en: Save rule
da: Gem regel

en: The taxonomy term ID
da: Taxonomy term IDet

en: Registration
da: Tilmelding

en: Role assignment
da: Rolletildeling

en: Uses
da: Bruger

en: Overwrite
da: Overskriv

en: All terms
da: Alle termer

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
da: Vis all taksonomiord knyttet til et indholdselement fra specifikke ordforråd.

en: Link this field to its term page
da: Knyt dette felt til dets termside

en: Field description
da: Felt beskrivelse

en: Field label
da: Feltmærkat

en: Number of codes to generate
da: Antal koder som skal genereres

en: Last used
da: Senest anvendt

en: Voucher
da: Kupon
