Registration codes (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Groups
it: Gruppi

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Tag
it: Etichetta

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Manage
it: Gestisci

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term ID
it: ID Termine

en: active
it: attivo

en: Code
it: Codice

en: Role
it: Ruolo

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: Delete rule
it: Elimina regola

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Date created
it: Data di creazione

en: Email addresses
it: Indirizzi email

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Edit rule
it: Modifica regola

en: Save rule
it: Salva regola

en: The taxonomy term ID
it: L'ID del termine della tassonomia

en: Registration
it: Registrazione

en: Role assignment
it: Assegnazione ruolo

en: Uses
it: Usa

en: Overwrite
it: Sovrascrivi

en: Letters
it: Lettere

en: All terms
it: Tutti i termini

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
it: Visualizzare tutti i termini della tassonomia associati con un nodo da vocabolari specifici.

en: Link this field to its term page
it: Collega questo termine alla pagina del suo termine

en: Field description
it: Descrizione del campo

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: Numbers
it: Numeri

en: Last used
it: Ultimo utilizzo
