Registration codes (7.x-1.5) - en to ne translation catalogue (27 entries)

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Groups
ne: समूह

en: List
ne: सूचि

en: Subject
ne: विषय

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Action
ne: कारवाही

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: File
ne: फ़ाइल

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Create
ne: सिर्जना

en: Active
ne: सक्रिय

en: Roles
ne: भूमिका

en: Published
ne: प्रकाशित

en: active
ne: सक्रिय

en: Code
ne: कोड
