Registration codes (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Groups
ro: Grupuri

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: File
ro: Fișier

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Manage
ro: Administrați

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: Active
ro: Activ

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: active
ro: activ

en: Code
ro: Cod

en: Role
ro: Rol

en: Expires
ro: Expiră la

en: Add rule
ro: Adaugă o regulă

en: Delete rule
ro: Şterge regulă

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Date created
ro: Dată creată

en: Skip
ro: Sari peste

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Edit rule
ro: Editează regulă

en: Save rule
ro: Salvează regula

en: Begins
ro: Începe

en: Uses
ro: Folosește

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ro: Afișează toți termenii taxonomiei asociați cu un nod din vocabularele specificate.

en: Link this field to its term page
ro: Legați acest câmp către pagina termenului
