Registration codes (7.x-1.1) - en to te translation catalogue (26 entries)

en: Body
te: వివరము

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Groups
te: సమూహాలు

en: List
te: జాబితా

en: Subject
te: విషయం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Action
te: చర్య

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: File
te: ఫైల్

en: Tag
te: ట్యాగు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: User
te: వాడుకరి

en: Created
te: సృష్టితం

en: Create
te: సృష్టించు

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Code
te: కోడ్

en: Role
te: పాత్ర

en: Your settings have been saved.
te: మీ అమరికలని భద్రపరిచాం.

en: Skip
te: వదిలివేయి

en: Uses
te: వాడుకలు
