Register (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Register
cs: Registrovat

en: edit
cs: upravit

en: Active
cs: Aktivní

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Error saving user account.
cs: Nastala chyba ukládání uživatelského účtu.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Děkujeme za podání žádosti o účet. Vaše žádost momentálně čeká na schválení administrátora webu.<br />Zatím si můžete přečíst uvítací zprávu s dalšími instrukcemi, jež byla odeslána na Vaši e-mailovou adresu.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
cs: Vytvořen uživatelský účet pro <a href="@url">%name</a>. Nebyl odeslán e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
cs: Registrace proběhla úspěšně. Nyní jste přihlášeni.

en: New user: %name (%email).
cs: Nový uživatel: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
cs: Novému uživateli <a href="@url">%name</a> byla odeslána uvítací zpráva s dalšími instrukcemi.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Na vaši e-mailovou adresu byla odeslána uvítací zpráva s dalšími instrukcemi.
