Register (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Register
hr: Registriraj se

en: edit
hr: uredi

en: Active
hr: Aktivno

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Error saving user account.
hr: Greška prilikom spremanja korisničkog računa.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Hvala na prijavi. Vaš račun čeka odobrenje administratora.<br />U međuvremenu su, na unešenu adresu e-pošte, poslane dodatne upute.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
hr: Stvoren je novi korisnički račun za <a href="@url">%name</a>. E-pošta nije poslana.

en: Registration successful. You are now logged in.
hr: Registracija uspješna. Sada ste prijavljeni.

en: New user: %name (%email).
hr: Novi korisnik: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
hr: Poruka dobrodošlice s daljnjim uputama je poslana na e-poštu novog korisnika <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Poruka dobrodošlice s daljin uputama je poslana na vašu e-poštu.
