Register (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: user
is: notandi

en: Register
is: Nýskráning

en: edit
is: breyta

en: Active
is: Virkt

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Error saving user account.
is: Villa kom upp við að vista notanda.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
is: Útbjó nýjan notendaaðgang fyrir <a href="@url">%name</a>. Enginn tölvupóstur hefur verið sendur.

en: Registration successful. You are now logged in.
is: Skráning tókst. Þú ert nú skráð(ur) inn á vefinn.

en: New user: %name (%email).
is: Nýr notandi: %name (%email).
