Register (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (8 entries)

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Create new account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
kn: ಸ್ವಾಗತ ಸಂದೇಶ ಮತ್ತು ಅಗತ್ಯ ಮುನ್ಸೂಚನೆಗಳನ್ನು ಹೊತ್ತ ಮಿಂಚಂಚೆಯನ್ನು <a href="@url">%name</a> ವಿಳಾಸಕ್ಕೆ ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
kn: ಸ್ವಾಗತ ಸಂದೇಶ ಮತ್ತು ಅಗತ್ಯ ಮುನ್ಸೂಚನೆಗಳನ್ನು ಹೊತ್ತ ಮಿಂಚಂಚೆಯನ್ನು ತಮ್ಮ ವಿಳಾಸಕ್ಕೆ ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ.
