Register (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: user
pl: użytkownik

en: Register
pl: Rejestracja

en: edit
pl: edytuj

en: Active
pl: Aktywne

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Error saving user account.
pl: Podczas zachowywania informacji o koncie użytkownika wystąpił błąd.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Dziękujemy za zgłoszenie chęci założenia konta. Konto oczekuje w tej chwili na zatwierdzenie przez administratora witryny.<br />Tymczasem hasło i dalsze instrukcje zostały przesłane na podany adres e-mail.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
pl: Utworzono nowe konto użytkownika <a href="@url">%name</a>. Wiadomość e-mail nie została wysłana.

en: Registration successful. You are now logged in.
pl: Tworzenie konta zakończyło się pomyślnie i nastąpiło zalogowanie do witryny.

en: New user: %name (%email).
pl: Nowy użytkownik: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
pl: Wiadomość powitalna i dalsze instrukcje wysłano na adres użytkownika  <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Wiadomość powitalna z dalszymi instrukcjami została wysłana na Twój adres e-mail.
