Register (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: user
uk: користувач

en: Register
uk: Реєстрація

en: edit
uk: редагувати

en: Active
uk: Активно

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Role Assignment
uk: Призначена роль

en: Error saving user account.
uk: Помилка збереження облікового запису користувача.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
uk: Дякуємо за бажання створити обліковий запис на нашім сайті. Ваша заявка зараз відправлена на схвалення адміністратором сайту<br /> Згодом, привітальне повідомлення з подальшими інструкціями буде надіслано на вашу електронну адресу.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
uk: Створено новий обліковий запис для користувача <a href="@url">%name</a>. Жодного електронного листа не надсилалося.

en: Registration successful. You are now logged in.
uk: Реєстрація успішна. Тепер ви здійснили вхід.

en: New user: %name (%email).
uk: Новий користувач: %name %email.

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
uk: Вітальне повідомлення з подальшими інструкціями відправлено електронною поштою новому користувачу <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
uk: Вітальне повідомлення з подальшими інструкціями відправлено на вашу електронну скриньку.
