Register (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: user
da: bruger

en: Register
da: Opret konto

en: edit
da: redigér

en: Active
da: Aktiv

en: Create new account
da: Opret konto

en: Blocked
da: Blokeret

en: Error saving user account.
da: Fejl ved opdatering af brugerkonto.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: Tak for din ansøgning om en konto. Din konto afventer godkendelse af en administrator.<br />I mellemtiden er din adgangskode og yderligere instruktioner blevet sendt til din e-mail-adresse.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
da: Ny konto oprettet for <a href="@url">%name</a>. Ingen e-mail sendt.

en: Registration successful. You are now logged in.
da: Registrering lykkedes. Du er nu logget ind.

en: New user: %name (%email).
da: Ny bruger: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
da: En besked med yderligere vejledning er blevet sendt til den nye bruger <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: En besked med yderligere vejledning er blevet sendt til din e-mail-adresse.
