Register (7.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: edit
fi: muokkaa

en: Active
fi: Voimassa

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Error saving user account.
fi: Käyttäjätilin tallentaminen ei onnistunut.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fi: Kiitos rekisteröitymisestä. Rekisteröitymisesi odottaa parhaillaan ylläpitäjän hyväksyntää.<br />Lähetämme tällä välin sähköpostiosoitteeseesi viestin, jossa on lisäohjeita.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
fi: Luotiin uusi käyttäjätili <a href="@url">%name</a>. Sähköpostia ei lähetetty.

en: Registration successful. You are now logged in.
fi: Rekisteröityminen onnistui. Olet nyt kirjautunut sisään.

en: New user: %name (%email).
fi: Uusi käyttäjä: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
fi: Lisäohjeet sisältävä tervetulosähköposti on lähetetty uuden käyttäjän <a href="@url">%name</a> sähköpostiosoitteseen.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fi: Tervetulosähköposti on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi.
