Register (7.x-1.0-alpha2) - en to fil translation catalogue (6 entries)

en: Register
fil: Magrehistro

en: edit
fil: wastuhin

en: Active
fil: Aktibo

en: Create new account
fil: Lumikha nang bagong akawnt

en: Blocked
fil: Hinadlangan

en: New user: %name (%email).
fil: Bagong tagagamit: %name (%email).
