Register (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Register
ja: 登録

en: edit
ja: 編集

en: Active
ja: アクティブ

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Blocked
ja: ブロック

en: Error saving user account.
ja: ユーザーアカウントの保存中にエラーが発生しました。

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ja: アカウントをご申請いただき、ありがとうございます。 あなたのアカウントは現在、サイト管理者の承認待ちとなっております。<br />さしあたり、あなたのメールアドレス宛にご案内を含むウェルカムメッセージが送信されました。

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ja: <a href="@url">%name</a>さんの新しいアカウントが作成されました。 メールは送信されていません。

en: Registration successful. You are now logged in.
ja: 正常に登録されました。 あなたは現在、ログインしています。

en: New user: %name (%email).
ja: 新規ユーザー: %name (%email)

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ja: 新規ユーザー<a href="@url">%name</a>宛てにパスワードと追加情報をメール送信しました。

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ja: より詳しい説明があなたのメールアドレスに送信されています。
