Register (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Register
ro: Înscriere

en: edit
ro: modifică

en: Active
ro: Activ

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Blocked
ro: Blocat

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ro: Un nou cont de utilizator pentru <a href="@url">%name</a> a fost creat. Nu a fost trimis nici un e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
ro: Înregistrare cu succes. Acum sunteţi autentificat.

en: New user: %name (%email).
ro: Utilizator nou: %name (%email).
