Register (7.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Register
ru: Регистрация

en: edit
ru: изменить

en: Active
ru: Активно

en: Create new account
ru: Регистрация

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: Role Assignment
ru: Назначенная роль

en: Error saving user account.
ru: Ошибка сохранения учётной записи.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ru: Благодарим за желание создать учётную запись на нашем сайте. Ваша заявка сейчас отправлена на утверждение администратору сайта.<br /> Приветственное сообщение с дальнейшими инструкциями было выслано на ваш электронный адрес.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ru: Создана учётная запись для пользователя <a href="@url">%name</a>. Оповещение не отправлено.

en: Registration successful. You are now logged in.
ru: Регистрация успешна. Вы вошли в систему.

en: New user: %name (%email).
ru: Новый пользователь: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ru: Приветственное сообщение с дальнейшими инструкциями было выслано на адрес e-mail новому пользователю <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ru: Дальнейшие инструкции отправлены на указанный почтовый адрес.
