Register (7.x-1.0-alpha2) - en to sl translation catalogue (10 entries)

en: user
sl: uporabnik

en: Register
sl: Registracija

en: edit
sl: uredi

en: Active
sl: Aktiven

en: Create new account
sl: Ustvari nov račun

en: Blocked
sl: Blokiran

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sl: Za zahtevo se vam zahvaljujemo. Vaš račun trenutno čaka na administratorjevo odobritev.<br />Po e-pošti vam je bilo poslano pozdravno sporočilo z nadaljnimi navodili.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
sl: Ustvarjen je bil nov uporabniški račun za <a href="@url">%name</a>. Poslano ni bilo še nobeno e-sporočilo.

en: Registration successful. You are now logged in.
sl: Registracija je uspela. Sedaj ste prijavljeni.

en: New user: %name (%email).
sl: Nov uporabnik: %name (%email).
