Register (7.x-1.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: user
sv: användare

en: Register
sv: Registrera

en: edit
sv: redigera

en: Active
sv: Aktiv

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Error saving user account.
sv: Fel vid sparande av användarens konto.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sv: Tack för att du ansökt om ett konto. Din ansökan väntar nu på att bli behandlad av en administratör.<br />Under tiden har ett välkomstmeddelande och instruktioner skickats till din e-postadress.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
sv: Skapade ett nytt användarkonto för <a href="@url">%name</a>. Inget e-postmeddelande har skickats.

en: Registration successful. You are now logged in.
sv: Registreringen lyckades. Du är nu inloggad.

en: New user: %name (%email).
sv: Ny användare: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
sv: Ett välkomstmeddelande med vidare instruktioner har skickats till den nya användaren <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sv: Ett välkomstmeddelande med vidare instruktioner har skickats till din e-postadress.
